קומפרסור, או בשמו העברי – מדחס, הוא מכשיר המאפשר שינוי והמרה של כוח לאנרגיה קינטית. המכשיר פועל בהתבסס על דחיסת אוויר בהפעלת אדם. הקומפרסור בנוי ממספר יחידות, כאשר בתוכו יחידת דחיסה ומיכל לחץ.

המשאבה מעבירה אוויר מהלחץ האטמוספרי למיכל בעל ממדים מוגדרים ויוצרת לחץ אוויר בתוך המיכל. האוויר הדחוס נשמר ומהווה כוח פוטנציאלי בו נעשה שימוש בשלבים מאוחרים יותר.

 

ישנם סוגים שונים של משאבות הקיימות כיום לקומפרסורים, כאשר המשאבות הפופולאריות ביותר הן משאבות בוכנה המושכות אוויר אל הצילינדר ומשחררות את האוויר אל המיכל, כשהן יוצרות בתוכו לחץ אוויר.

הקומפרסורים משמשים למגוון רחב של מטרות בתעשייה במסגרת תחום המכונה "פנאומטיקה". בין הבוכנות הנפוצות ניתן למצוא בוכנות בורג המסתובבות סביב הציר של עצמן ואחרות.

 

למעשה, כמעט כל מערכת מצריכה הפעלה על ידי כוח כלשהו והקומפרסורים מהווים את הפתרון האידאלי ביותר במערכות שונות ומגוונות. בחירת קומפרסור היא אינה עניין של מה בכך ומצריכה היכרות והבנה עם עולם הלחץ והמיכון הרלוונטי.

בעת בחירת הקומפרסור הרצוי, מייחסים המהנדסים חשיבות למספר פרמטרים מרכזיים: ראשית, הם בודקים מה הוא הכוח הנדרש להפעלת המוצר או המכשיר הדרוש. לשם כך נערכים חישובים שונים הכוללים את משקל המכונה, את המשקל הכולל, את אופן הפעולה של המכונה ועוד.

גורם נוסף הבא לידי ביטוי בבחירת קומפרסור הוא הגודל שלו והתאמתו למכשיר הרלוונטי. מכשיר גדול שלא יתאים לחלל בו הוא מוצב יהווה בזבוז ולפיכך, בדיקת המידות הרצויות מבעוד מועד מבטיחה כי הבחירה הסופית תתאים להגדרות ותאפשר את פעילות המכשיר המתוכנן.

 

ברוב המקרים, ניתן לכוון את מידת לחץ האוויר הרצויה אולם בכל מקרה רצוי לוודא כי אופציה זו אפשרית בקומפרסור הנבחר. לשם כך, יש לדבר עם נציג מהחברה המייצרת את הקומפרסור ולוודא פרטים בנוגע לאופן הייצור, לגבולות המסוגלות של הקומפרסור ועוד.

 

סוג המכשיר ואופן הפעולה שלו  - מהווים גם הם פרמטר משמעותי בבחירת הקומפרסור. באופן זה, ישנם מכשירים שיותר יתאימו להם קומפרסורים הפועלים בצורה מעגלית ואילו אחרים יצריכו קומפרסורים הפועלים בצורה אנכית או אופקית. התייעצות עם איש מקצוע יכולה להוות מענה הולם ומבטיחה שתבחרו את הקומפרסור המתאים ביותר לצרכים שלכם בהתחשב במגוון גורמים סביבתיים המשפיעים על פעילותו.  איש מקצוע אף יוכל ללוות אתכם בבחירה הנכונה ביחס למידת הכוח הנדרשת בבחירת המדחס וכן אפשרויות לשילוב טכנולוגיות מתקדמות נוספות הקיימות כיום כמו טכנולוגיות של ויז'ן ועוד.

קומפרסור

נבנה ע"י קידום פלוס - בניית אתרי תדמית לעסקים​

שלח

*שדה חובה

תודה רבה!

פנייתך התקבלה בהצלחה

נשמח לחזור אליכם בהקדם.

*שדה חובה

*שדה חובה

*שדה חובה

צור איתנו קשר

השאר לנו פרטים ונשמח לעמוד לשירותך!

כתובת המשרד: קיבוץ חורשים ת.ד 20

טלפון: 072-2230700

פקס: 03-9028477

מייל: office@techno-av.co.il

קבלת הצעת מחיר

טכנו אב

072-2230700​