מחוללי גז החנקן

 

החנקן הוא הגז הנפוץ ביותר נכון להיום ונעשים בו שימושים רבים בתעשייה, בחיי היומיום ובשירות האדם בתחומים השונים. למעשה, די בהתבוננות באחוז החנקן בחיי היומיום שלנו על מנת להבין את גודל חשיבותו: החנקן מהווה 80% מהגזים הפעילים באוויר ושומר על האיזון הכללי.

 

בתעשייה, משמש החנקן בתחומים של תעשיית המזון, תעשיית המתכות, אלקטרוניקה ועוד. אחד השימושים המרכזיים שלו הוא במחוללי החנקן. מחוללי חנקן הם מכשירים שאינם מחוללים חנקן הלכה למעשה אלא מפרידים את החנקן מהאוויר הכללי כך שניתן להשתמש בו למטרות שונות. מחולל החנקן לא רק מפריד את החנקן מתרכובת האוויר בכלל אלא גם אוסף את החנקן שהופרד לתוך מכלים ייעודיים, בהם כמות החמצן היא מינימלית.

 

השימושים העיקריים בחנקן שנוצר באמצעות מחוללי חנקן הם בצורת הגז שלו, אולם במקרים מסוימים מביאים את החנקן לטמפרטורות נמוכות במיוחד וכך הוא משמש לקירור בצורתו הנוזלית. החנקן הנוזלי משמש בתעשיות שונות דוגמת תעשיית הרפואה ועוד.

 

מתי עושים שימוש במחולל חנקן?

מחוללי החנקן מקבלים כיום שימושים שונים ומגוונים המשפרים באופן משמעותי את התהליכים התעשייתיים שבהם הם מעורבים.

בתעשיית המזון, משמש החנקן למניעת פעולתו של החמצן במוצרי מזון שונים כאמצעי לשימור המזון לתקופות ארוכות. באופן זה, מחולל החנקן מאפשר שמירה של מוצרי מזון שונים לתקופה ארוכה מבלי שאלו יקבלו בקטריות, ייהרסו או ייאבדו מטריותם. מחוללי החנקן מקבלים שימוש נרחב לפיכך במזון הנארז באריזות ייעודיות. שימוש נוסף של מחוללי החנקן הוא לשימור של ירקות ופירות הזקוקים לשימור יומיומי והגנה עליהם מפני בקטריות ווירוסים שונים.

בצורתו הנוזלית, החנקן משמש לקירור של ירקות, פירות ומוצרי מזון אחרים הדורשים קירור לצורך שמירה על הטריות ובמשך ההובלה שלהם ממקום היצור אל מקום השיווק והמכירה.

בתעשיות אחרות משמש החנקן להגנה על בריאות האדם. באופן זה, בתעשייה הרפואית החנקן הנוזלי מאפשר טיפול בנגעי עור והשמדתם, תהליכים כירורגיים חיוניים ועוד. החנקן בצורתו הנוזלית כפי שהוא בא לידי ביטוי בתעשייה הרפואית מאפשר שימור של רקמות חיוניות כגון דם טבורי, ביציות ועוד.

בתעשייה המשמשת לבנייה, החנקן הוא בין החומרים האידאליים לעבודה מאוזנת ומנוהלת. באופן זה, החנקן מונע התחמצנות של מתכות, מאט את קצב ההתקשות של הבטון ובכך מונע נזקים ומאפשר בנייה איכותית יותר.

בכל אחד מענפי התעשייה בהם מחוללי החנקן פעילים, מותאם מכשיר ייעודי המבוסס על הטכנולוגיות המתאימות וצורתו מיועדת לענף הרלוונטי. באופן זה, יש להבטיח בחירה חכמה של מחולל חנקן.

 

מחוללי חנקן

נבנה ע"י קידום פלוס - בניית אתרי תדמית לעסקים​

שלח

*שדה חובה

תודה רבה!

פנייתך התקבלה בהצלחה

נשמח לחזור אליכם בהקדם.

*שדה חובה

*שדה חובה

*שדה חובה

צור איתנו קשר

השאר לנו פרטים ונשמח לעמוד לשירותך!

כתובת המשרד: קיבוץ חורשים ת.ד 20

טלפון: 072-2230700

פקס: 03-9028477

מייל: office@techno-av.co.il

קבלת הצעת מחיר

טכנו אב

072-2230700​