מדחס אויר

מדחס אוויר, או בשמו הלועזי, קומפרסור, הוא מכשיר שתפקידו להמיר כוח לאנרגיית תנועה באמצעות דחיסת האוויר ויצירת לחץ. האוויר הדחוס מהווה כוח פוטנציאלי אשר בפקודה מתאימה, מסייע לבצע את הפעולה הנדרשת.

 

רכיביו של מדחס אוויר כוללים מיכל לחץ וכן יחידה המשמשת לדחיסת האוויר. המשאבה מעבירה את האוויר מהחלל אל המיכל הסגור אשר לו ממדים מוגבלים. כאשר לחץ האוויר בתוך המכל מגיע לכמויות גדולות יחסית, שומרים את האוויר הדחוס בתוך המכל עד לשימוש הרלוונטי.

 

ישנם סוגים שונים של מדחסים ומדחסי אוויר מהווים את בין הסוגים היותר פופולאריים בתעשייה הודות להיותם פשוטים ביותר להפעלה, משתמשים באנרגיה קיימת ומבוססים על טכניקות בסיסיות וכוחות קיימים. המשאבות הנפוצות ביותר בהן נעשה שימוש במדחסי אוויר הן משאבות בוכנה אשר להן מספר זוגי של בוכנות. הבוכנות נעות מעלה מטה בתוך הצילינדרים, ובדיוק כמו במנוע רכב, הן מושכות אוויר לתוך הצילינדר ומשחררות את האוויר אל המכל. לחץ האוויר מדוד ומבוקר כך שבהגיעו למידה הרצויה, המשאבה חדלה מפעולה.

 

בין הסוגים השונים של המדחסים, ניכרת הפופולאריות הגבוהה של מדחסי האוויר ובייחוד מדחסים בורגיים המבוססים על פעולה של ציר. המדחסים הבורגיים מסתובבים סביב הציר ומזרימים אוויר לתוך מכל סגור.

 

למעשה, מרבית המדחסים פועלים באותו אופן של דחיסת גז ושימוש בגז הדחוס כאנרגיה פוטנציאלית המשתחררת בעת הצורך. שחרור האוויר הדחוס מאפשר שליטה במערכות ומנגנונים שונים ובכך, יצירת תנועה או פעולה בהתאם לצורך המוגדר מראש.

 

שלושת סוגי המדחסים העיקריים הקיימים כיום ופועלים בהתבסס על לחץ אוויר הם מדחסי בוכנה, מדחסי בורג ומדחסי להב, כאשר לכל אחד מהמדחסים צורת עבודה שונה. בעוד שהמדחסים הבורגיים מיועדים בעיקר למכשירים קטנים וידועים בעבודתם השקטה והעמידה למשך שנים רבות, מדחסי הבוכנה נחשבים למדחסים יעילים ביותר הודות ליכולת השליטה והדיוק במידת לחץ האוויר שהן מאפשרות. כמו כן, מדחסי הבוכנה נחשבים לחסכוניים ביותר בצריכת האנרגיה שלהם ולכן מועדפים על מפעלים ועל חברות.

 

מדחס להבים כשמו כן הוא, מדחס הפועל בהתבסס על סכינים המסתובבות ויוצרות שינויים במידת הדחיסות של האוויר במכל. הסכינים אינן תלויות זו בזו ובכך מאפשרות פעולה שקטה יותר. מדחסי הלהבים נחשבים לעמידים למשך שנים רבות וכן שקטים באופן הפעולה שלהם.

 

הבחירה במדחס האוויר המתאים ביותר לפעולה ולצרכים האישיים שלכם מלווה בידע מקצועי הנדרש ליישום בעת הבחירה. על מנת להבטיח שתקבלו את מדחס האוויר המתאים ביותר לצרכים האישיים שלכם, ודאו עם איש מקצוע לפני הבחירה הסופית.

 

מדחס אוויר – כרטיס הביקור שלכם

מדחס אוויר המוכר פעמים רבות בכינוי 'קומפרסור' הינו מכשיר שתפקידו להמיר כוח לאנרגיה מסוג קינטית. פעולה זו מתבצעת על ידי דחיסה של אוויר שאותו יש אפשרות לשחרר וזאת בהתאם לפקודה.

 

מבנה מדחס אוויר

מדחס אוויר תמיד יהיה בנוי ממיכל לחץ ומיחידת דחיסה. תפקידה של המשאבה הינו להעביר אוויר מאותו לחץ אטמוספרי היישר אל מיכל מוגבל מימדים בו האוויר יישמר עד רגע השימוש בו. בתעשייה נעשה שימוש במדחסים בורגיים, שנקראים כך משום שהבוכנות שלהם בצורת בורג. בוכנות אלו מסתובבות סביב הציר שלהן וכאשר הן מסתובבות הן משחררות אוויר למיכל הלחץ.

 

סוגים שונים של מדחסי  אוויר

נכון להיום ניתן למצוא סוגים ודגמים שונים של מדחסי אוויר. בין הסוגים הפופולאריים ביותר בתעשייה נמצא מדחס אוויר להן יש מספר זוגי של בוכנות, אשר נעות מטה ומעלה בצילינדרים, מזרימות אוויר לצילינדר ומשחררות את האוויר לתוך מיכל הלחץ. המשאבה מפסיקה לפעול כאשר לחץ האוויר מגיע למידה שהוגדרה מראש. בין המדחסים המוצעים לתעשייה ניתן למצוא:

מדחסים אוויר בורגיים – מותג EKO היוקרתי מונה 8 דגמים שונים של מדחסי אוויר. בנוסף ניתן למצוא את המדחסי אוויר הבורגיים של סדרת DIAMOND וסדרות איכותיות נוספות המוצעות בחברות שעיקר המומחיות שלהן היא שיווק סוגים שונים של מדחסים והתאמתם לאופי השימוש של קהל היעד.

מדחס להבים – סוג נוסף של מדחסים הוא מדחס הסכינים הידועה כמדחס חסכוני באנרגיה וכזה אשר הבלאי שלו נמוך. בנוסף, פעולתו של מדחס הלהבים היא השקטה ביותר מבין סוגי המדחסים. במדחס זה הלהבים מסתובבים במקום ומשפיעים על  הלחץ במערכת. סוגי המדחסים המוצעים הם מדחסי סדרת 2000, סדרת 400, סדרת 500 ועוד.

 

מהו המדחס הפונקציונאלי המתאים לכם?

בחירת מדחס אוויר צריכה להיעשות על ידי יודעי דבר. באם אתם זקוקים למדחס יש בידכן שתי אפשרויות: הראשונה היא להגיע עם המדחס שהיה לכם לחנות בה מוכרים מדחסים ולקנות בדיוק את אותו מדחס אוויר. אפשרות שנייה היא לפנות אל המומחים של חברה המשווקת מדחסי אוויר איכותיים המיוצרים בטכנולוגיה מתקדמת. להסביר למומחה מה אופי השימוש של המדחס מבחינתכם ואילו הוא יציע לכם את אותם מדחסי אוויר המתאימים לכם ויפרט אודות היתרונות של כל אחד ואחד מאותם המדחסים המוצעים לכם.

 

הבחירה הנכונה מתחילה בכם

אנו מאמינים שאתם יודעים באופן הכי טוב מה דרוש לכם. לכן, ההמלצה שלנו היא תמיד להגיע עם הדרישות הספציפיות שלכם (ואם יש אפשרות עם המדחס הקודם או פרטים מדוייקים על המדחסים בהם השתמשתם עד היום) ואילו אנחנו נבדוק האם עד כמה שירת אתכם המדחס שהיה לכם באופן המתאים ביותר והאם יש אלטרנטיבה מתקדמת יותר בשוק המדחסים, אשר יכולה להוביל אתכם לתוצאה טובה יותר, הן מבחינת חיסכון אנרגיה לטווח הארוך, עמידות בלאי ופרמטרים חשובים נוספים. בהצלחה!

נבנה ע"י קידום פלוס - בניית אתרי תדמית לעסקים​

שלח

*שדה חובה

תודה רבה!

פנייתך התקבלה בהצלחה

נשמח לחזור אליכם בהקדם.

*שדה חובה

*שדה חובה

*שדה חובה

צור איתנו קשר

השאר לנו פרטים ונשמח לעמוד לשירותך!

כתובת המשרד: קיבוץ חורשים ת.ד 20

טלפון: 072-2230700

פקס: 03-9028477

מייל: office@techno-av.co.il

קבלת הצעת מחיר

טכנו אב

072-2230700​